20191113 143136

13 листопада 2019 року в приміщенні Уманської ЗОШ І-ІІІ ст. №8 Уманської міської ради відбувся І (зональний) тур конкурсу «Учитель року – 2020» в номінації «Образотворче мистецтво». Учасниками зональних змагань були представники Монастирищенського району, Шевченківського ОТГ Звенигородського району, Жашківського ОТГ, м.Умань.

З вітальним словом до присутніх виступила Лємешева Наталія Андріївна, методист образотворчого мистецтва КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», яка привітала учасників конкурсу та побажала всім успіхів, наснаги, впевненості у своїх силах.

20191113 142851Uchytel roku Obraz mystetstvo2

Під час проведення конкурсних випробувань «Тестування з фахової майстерності», «Самопредставлення», «Практична робота» учасники продемонстрували оригінальність педагогічної ідеї, високий рівень володіння методикою ведення педагогічного малюнка, загальної культури, педагогічного такту та ерудиції.

Представником від нашого району була Щерба Людмила Олексіївна, учитель образотворчого мистецтва Монастирищенського ЗЗСО І-ІІІ ст. «Ліцей «Ерудит», яка показала професійну компетентність, педагогічну творчість, креативність у підході до конкурсного випробування «Практична робота».

За підсумками всіх випробувань посіла почесне ІІ місце та нагороджена Дипломом.

   20191113 143019

Вітаємо Людмилу Олексіївну з перемогою та бажаємо нових творчих злетів!

onlan konferentsiiКУ « МРМК МРР» повідомляє, що відповідно до плану роботи КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР» та з метою активізації уваги педагогів до питань формування в нового покоління громадян України соціальної компетентності та загальнокультурної грамотності, виховання почуття власної ідентичності, патріотизму й поваги до інших народів шляхом практичної діяльності 28 листопада 2019 року о 15.00 год. відбудеться онлайн-конференція на тему     « Формування національної ідентичності учнів в умовах Нової української школи».

До участі в конференції запрошуються вчителі, які мають напрацювання та практичний досвід із означеної теми ( детальніше про умови участі- у вкладенні).

Attachments:
Download this file (Додаток.doc)Додаток.doc[ ]39 kB

IMG 0267IMG 0262

12 листопада 2019 року в приміщенні Уманського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №7 – колегіум» відбувся І (зональний ) тур конкурсу «Учитель року – 2020». Учасниками зональних змагань були представники Христинівського, Уманського, Монастирищенського районів та м.Умань.

      У номінації «Історія» учасники показували свої вміння у конкурсних випробуваннях: «Самопредставлення», «Методичний практикум», «Тестування з фахової майстерності».

     Дистанційне тестування професійної компетентності учасники проходили в системі електронного тестування «ЗНАЙКА».

     «Самопредставлення» проводилось у формі виступу, презентації, відеорезюме, у якому кожен учасник повинен був розкрити свою педагогічну ідею, її реалізацію, досягнення.

  IMG 0255IMG 0260

Метою   конкурсного випробування «Методичний практикум» була демонстрація учасником педагогічної майстерності з організації навчання історії з погляду багаторакурсності (наявності різних поглядів на події, явища) та багато перспективності (наявності різних варіантів розвитку подій та процесів).

   У ході напруженої боротьби І місце виборола Маринкевич Любов Григорівна, учитель історії Цибулівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Монастирищенської районної ради.

   Вітаємо Любов Григорівну і бажаємо успіхів у ІІ (обласному) турі конкурсу «Учитель року – 2020»!

20191108 14511473233874 578663706270983 5450628611784572928 n

Нині в Україні відбуваються суттєві зміни в освіті і одним із завдань сучасного закладу стає розкриття потенціалу всіх учасників педагогічного процесу, надання їм можливостей прояву творчих здібностей. Учитель є справжнім учителем лише тоді, коли в ньому поєднуються і глибоке знання предмету, і досконале володіння методикою, і фахова майстерність, і кращі людські риси: щирість, людяність, доброзичливість, справедливість. Саме з метою виявлення таких учителів 08 листопада 2019 року у м.Звенигородці було проведено зональні змагання Всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності «Учитель року – 2020» у номінації «Хімія».

     Учасників конкурсу радо зустріли завідувач Звенигородським районним методичним кабінетом Кульбаченко Ольга Вікторівна та методист Красуцька Любов Леонідівна. Для учасників було організовано тестування з фахової майстерності та конкурсні випробування «Відеорезюме» і «Практична робота». Протягом конкурсних випробувань восьмеро педагогів продемонстрували свої найкращі професійні уміння та методичні знахідки

20191108 09241420191108 144513

Наш район представляла Нагорна Юлія Василівна, учитель хімії Монастирищенського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. «Ліцей «Ерудит». Упродовж останніх років вона працює над педагогічною ідеєю «Особливості впровадження STEM-освіти на уроках хімії з метою формування ключових компетентностей учнів», досвід впровадження якої і представила на конкурсі. Для молодої вчительки конкурс став новим етапом на шляху до підняття престижу вчительської праці, авторитету серед колег та учнів, змогою виявити свою педагогічну майстерність. Вона посіла почесне ІІ місце, відстаючи лише на 4 бали від більш досвідченої колеги-переможниці.

КУ «Монастирищенський районний методичний кабінет Монастирищенської районної ради» вітає Юлію Василівну з перемогою! Висловлюємо слова вдячності за професіоналізм, креативність, талант, витримку, терпіння. Бажаємо натхнення, оптимізму, подальших успіхів, здійснення мрій та нових перемог на шляху до вершин творчого Олімпу!

20191108 14474174791862 578663809604306 4471993877867266048 n

 

DSCN9278Пошуково-дослідницька діяльність, як чинник пізнавального розвитку дошкільника.Таку проблему розглядали педагоги на засіданні методичного об’єднання вихователів різновікових груп (керівник Пруненко О В.), яке відбулось на базі закладу дошкільної освіти «Росинка» с. Сатанівка 8 листопада 2019 року.

Методист КУ «МРМК МРР» Кузьмінська Ю.М. зазначила, що мета експерементування - збудити емоційний пізнавальний відгук на різноманітні явища й об'єкти, активізувати пізнавальні процеси у дітей та ознайомити їх із засобами пізнання. Завдання для дорослих на цьому етапі — підібрати доступну вікові дитини інформацію про явище, об'єкт, яка могла б здивувати її, бо саме здивування веде до зацікавленості, концентрує увагу дитини на об'єкті дослідження, спрямовує процес пізнання.

У своєму виступі Пруненко О.В., директор ЗДО «Росинка» наголосила, що сучасна освітня діяльність у закладі дошкільної освіти полягає в систематизації, поглибленні, узагальненні особистого досвіду дитини; в освоєнні нових складних способів пізнавальної діяльності; в усвідомленні зв'язків і залежностей, які приховані від дітей і вимагають для освоєння спеціальних умов і управління з боку педагога. Обов'язковимелементомжиттядошкільників є участь у вирішенні  проблемних  ситуацій, проведенні  елементарних дослідів, експериментуванні, виготовленні моделей. Експеримент, який самостійно проводить дитина, дає змогу їй створити модель явища й узагальнити отримані дієвим шляхом результати, порівняти їх, класифікувати і зробити  висновки  щодо значення цих явищ для оточуючих і самої себе. Для дошкільників  експериментування  нарівні з грою є провідним видом діяльності.

DSCN9288DSCN9291

Вихователь закладу Бордюжа М.А., провела заняття з екологічного виховання з елементами дослідницької діяльності: « Вода – помічниця, вода - чарівниця» з дітьми різновікової групи.

В ході засідання були розглянуті питання організації пошуково-дослідницької діяльності в ЗДО, її актуальність та значимість для пізнавального розвитку дошкільників, переглянута презентація «Дослідницька діяльність у ЗДО». Вихователі вправлялись у висловлюванні гіпотез ( припущень), знайомились з цікавими експерементами та дослідами, виконували вправи: « Методичний конструктор», « Подивись на світ чужими очима», « Просте питання», « Відгадай що запитали», « Чому так буває».

Учасники заходу отримали методичні рекомендації щодо організації пошуково-дослідницької діяльності у різновіковій групі.

   32343536  9 листопада 2019 року на базі опорного закладу загальної середньої освіти «Монастирищенська спеціалізована школа І- ІІІ ступенів №5» відбувся ІІ (районний) етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед 5-11 класів закладів загальної середньої освіти.   Учасниками Конкурсу стали учні із

8 закладів освіти району: Монастирищенського ЗЗСО І-ІІІ ст. «Ліцей «Ерудит», опорного ЗЗСО «Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ст. №5», Монастирищенського ЗЗСО І-ІІІ ст. №2, Цибулівського ЗЗСО І-ІІІ ст., Івахнянського ЗЗСО І-ІІІ ст., Леськівського ЗЗСО І-ІІІ ст., Копіюватського ЗЗСО І-ІІІ ст., Княже-Криницького ЗЗСО І-ІІІ ст.. Конкурсанти мали змогу проявити свої знання у творчих роботах: творах- розповідях, роздумах, есе.

   Переможцями районного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу   учнівської і студентської творчості ім. Тараса Шевченка стали:

– Кривонос Дарія, учениця 6 класу Монастирищенського ЗЗСО І-ІІІ ступенів «Ліцей «Ерудит» (вчитель Мазурик А.М.);

Должікова Златослава, учениця 7 класу Івахнянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів

(вчитель Вишнівецька Т.М.);

Джемесюк Лілія, учениця 8 класу Цибулівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів

(вчитель Коваль І.В.);

Головатюк Марина, учениця 11 класу Леськівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів   (вчитель Остапчук Г.В).

     Вітаємо переможців і бажаємо нових творчих злетів!

321345567КУ "Монастирищенський районний методичний кабінет Монастирищенської районної ради" повідомляє, що відповідно до обласної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2021 року навчально-тренінговий центр STEM-освіти КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» проводить майстер-клас з робототехніки для вчителів (початкових класів та ін.) «Наукові STEM-проекти WeDo 2.0» 19 листопада 2019 о 10:00.

Для участі у тренінгу «Наукові проекти WeDo 2.0» необхідно заповнити посилання за формою до 15 листопада 2019 року: https://forms.gle/4jPJ2TvNkNFwrQTX9 .

Відбір учасників тренінгу буде відбуватися на основі мотиваційних листів педагогів. Про участь в тренінгу буде повідомлено не пізніше 16 листопада особисто на зареєстровані електронні адреси та на відділи освіти. Участь без реєстрації – неможлива. Учасники тренінгу отримають сертифікат із вказанням кількості годин (кредитів).

13424567КУ "Монастирищенський районний методичний кабінет Монастирищенської районної ради" повідомляє, що згідно плану роботи КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР» 22 листопада 2019 року з 15.00 до 17.00 лабораторія – центр інформаційних технологій проводить веб-конференцію для вчителів інформатики області з теми «Розробка дієвих уроків з інформатики» на сайті лабораторії в розділі «Вебінари».

Для участі у веб-конференції необхідно з 14.30 до 15.00 зайти за вказаним посиланням (http://cit.ckipo.edu.ua/index.php/vebinary) та дотримуватися подальших інструкцій.

Просимо  педагогічних працівників району підготувати виступи  з даного питання та надіслати власні розробки (відео-уроки, конспекти уроків, презентації і т.д.) до 20 листопада 2019 року на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. за формою:

Тема листа: «Розробка дієвих уроків»

Текст листа:

 1. Прізвище, Ім’я, По-батькові (доповідача).
 2. Назва виступу.
 3. Назва навчального закладу.
 4. Район (місто).
 5. Адресу електронної пошти.
 6. Номер мобільного телефону.

Лабораторією будуть визначені доповідачі, яким на електронні скриньки надійдуть подальші інструкції. Найкращі роботи будуть нагороджені сертифікатами.

9b8bb3eb74bd3cd97bb3679c60950d61 XLКУ "Монастирищенський районний методичний кабінет Монастирищенської районної ради" повідомляє, що відповідно до річного плану на Черкаському освітянському порталі (сайті КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради») буде проходити Інтернет - конференція для вчителів математики  на тему «Створення мотиваційного середовища для розвитку і стимулювання інтересу школярів до занять математикою».

До участі в Інтернет - конференції запрошуються  вчителі математики, які мають теоретичні напрацювання або досвід роботи із зазначеної проблеми.

Для обговорення пропонуються такі напрямки:

 1. Веб-квест як складова проектного навчання з математики.
 2. Приклади використання освітніх сайтів у освітньому процесі.
 3. Досвід використання Classroom та інших додатків Google у процесі навчання математики.
 4. Використання технології перевернутого навчання при викладанні математики.
 5. Приклади використання мобільних додатків для створення мотиваційного середовища з метою стимулювання інтересу школярів до занять математикою.

Матеріали (власні методичні розробки, статті) просимо надсилати на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з позначкою «Інтернет-конференція» не пізніше 22 листопада 2019 року.

Матеріали Інтернет-конфернції будуть розміщені до 29 листопада 2019 року на Черкаському освітянському порталі (у розділі «Конференції, семінари. – Інформація про проведення Інтернет-заходів). Крім того, планується випуск окремої збірки. Учасники Інтернет-конференції, матеріали яких будуть розміщені на сайті, отримають сертифікати.

Вимоги до оформлення матеріалів: шрифт Times New Roman, кегль 14, міжрядковий інтервал 1; всі поля – 2 см, редактор Word.

У правому куті – прізвище, ім’я та по батькові (повністю) автора (напівжирними літерами), посада, повна назва навчального закладу.

На наступному рядку друкується назва матеріалу (відцентрована, великими напівжирними літерами). Звертаємо увагу: в оголошенні подані напрямки, а не назви статей! Через півтора рядка подати коротку анотацію матеріалу (2-3 речення) (короткий виклад змісту статті), далі - основний текст.

Після тексту обов’язково подається список використаних джерел. Посилання на джерела – у квадратних дужках за таким зразком [5, с. 75] – перша цифра – порядок джерела в списку літератури, а друга – номер сторінки. Загальний обсяг матеріалів 5-7 сторінок.

krok zno 202012

foto e1540907247359З метою належного відзначення Дня Гідності та Свободи, вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, національно-ідентичного виховання дітей, учнівської молоді, утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості, європейського шляху розвитку України в закладах загальної середньої освіти рекомендуємо провести:

 • урочисті лінійки з нагоди Дня Гідності та Свободи;
 • тематичні бесіди, виховні години, усні журнали «З Україною в серці!», «Зростаємо патріотами»,«Україна – країна Гідності та Свободи!», «Наш дух не зламати, свободу не вбити!», «Вільні творять майбутнє», «Україна – європейська держава!», «Небесна Сотня – гордість та біль України»;
 • круглі столи, дискусійні майданчики «Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться й живе!», «Майдан: революція цінностей», «Право на Гідність та Свободу», «Україна: спільна відповідальність за майбутнє», «Революція гідності та українська національна ідея», «Україна та Європа починаються з мене»;
 • уроки мужності, уроки пам’яті «Душу й тіло ми положим за нашу свободу!», «Герої не вмирають!», «Пам’ятаємо наших героїв, що за волю поклали життя», «Народе мій, до тебе я ще верну, і в смерті обернуся до життя», «Небесна Сотня серед нас віднині у кожнім серці й крапельці сльози», «Не серед нас, та разом з нами. В серцях, у пам’яті, в думках»;
 • творчі зустрічі з учасниками Революції гідності, воїнами АТО, громадськими активістами, волонтерами «Герої серед нас», «Хоробрі серця», «Справа честі та обов’язку», «Лиш боротись – значить жить!», «Шукаючи Європу, ми знайшли Україну!», «Живе лиш той, хто не живе для себе, хто для других виборює життя!»;
 • виставки малюнків, плакатів, фотографій «Мистецький Майдан – Революція Гідності та Свободи», «Наші символи Гідності та Свободи», «Небесній Сотні шана й молитви», «Нас надихають подвиги героїв»;
 • покладання квітів до пам’ятних знаків, встановлення лампадок на місцях поховань Героїв Небесної Сотні та загиблих учасників АТО, «Молитовний Майдан» (спільна молитва за Україну та її захисників);
 • виготовлення оберегів та вітальних листівок для українських воїнів «Захисник України – гордість моєї країни!», «Янгол-охоронець для солдата», «Воїни світла в наших серцях».

Крім традиційних форм відзначення Дня гідності та свободи КУ « МРМК МРР» рекомендує використовувати інноваційні форми проведення тематичних заходів :

 • літературно-пісенні композиції, театралізовані дійства, конкурси читців «Україна понад усе», «Борімося – поборемо!», «Горіть і боріться,любіть Батьківщину, огні свого серця єднайте в бою», «На варті наших душ – Небесна Сотня», «Поезія Майдану»;
 • патріотичні флешмоби «Хай в серці кожної дитини живе любов до України!», «За волю, за віру, за честь України я буду невтомно стоять до загину!», «Герої не вмирають!»;
 • перегляд художніх і документальних фільмів про Революцію гідності «Майдан. Хроніка подій», «Зима, що нас змінила», «Еволюція Гідності», «Сильніше ніж зброя»;
 • воркшопи «Україна – єдина держава»;
 • створення тематичного колажу навчального закладу « День Гідності та Свободи»      ( наліпки, вирізки , ілюстрації , написи) . Для створення колажу можна використовувати синонімічний ряд з відповідними асоціаціями :

Гідність – самоповага, гордість, достоїнство. Гідний – поважний, вартий, солідний, імпозантний, респектабельний, величний, достойний, належний, потрібний, підхожий, відповідальний, пристойний, славний, порядний, шановний, величавий.

Свобода – воля, незалежність, самостійність, суверенітет, простота, невимушеність, автономія, природність, необмеженість.

Просимо інформацію та фотозвіт про проведення заходів надати 22.11.2019 на електронну адресу КУ МРМК МРР.

У вкладенні можна познайомитися з відеопосиланнями на інтернет-ресурси.

20191104 110805 00120191104 12474620191104 13001220191104 130027

4 листопада 2019 року в опорному ЗЗСО  "Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5" відбулося навчання для вчителів 1 класів за методикою the LEGO FOUNDATION. Семінар-тренінг  відбувся за участю методиста КУ «МРМК МРР» Свердлик Н.П. та методиста відділу освіти Жашківської райдержадмсіністрації  Браславець Н.В. Дякуєм організаторам зібрання за змістовний, сучасний. корисний тренінг, а педагогам за їх творчість, старанність, наполегливість в роботі. Маємо надію, що знання, практичні навички будемо використовувати в роботі з учнями та педагогами.

20191104 12031420191104 12331420191104 12353720191104 12374320191104 131601 00120191104 131827

75316009 1102395836636166 7768853534971265024 n